سر تيتر خبرها:
واژگونی خودروی وانت پیکان در محور اراک – توره                نشت گاز LPG حادثه ساز شد                ۲۴ مصدوم در برخورد کامیون و مینی بوس               
  • مطالب تصادفی
  • مطالب پر بازدید
  • برچسب ها
نویسنده: مهدی نجفی      تاریخ انتشار :۲۶ فروردین ۱۳۹۳        :بدون دیدگاه

واژگونی خودروی وانت پیکان در محور اراک – توره، یک مصدوم و یک کشته بر جای گذاشت

 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ۱۲۵، با تماس و اطلاع رسانی رانندگان عبوری مبنی بر بروز این حادثه، ستاد فرماندهی آتش نشانی اراک، ساعت ۱۷:۱۵ روز گذشته آتش نشانان ایستگاه ۳۰۰ و ۴۰۰ را به محور اراک – توره، انتهای گردنه سیبک، روبروی جاده خانه میران اعزام کرد. براساس این گزارش، در محل حادثه یک دستگاه وانت بار به همراه دو سرنشین خود پس از انحراف از مسیر اصلی واژگون شده و منجر به مصدومیت و محبوس شدن سرنشینان آن شده بود.آتش نشانان به سرعت محل عبور و مرور خودروها را با قرار دادن علائم هشدار دهنده ایمن سازی کرده و پس از قطع برق خودرو با بکارگیری ابزار و تجهیزات مخصوص مرد راننده و سرنشین آن را از درون اتاقک خودرو بیرون کشیده و تحویل امدادگران اورژانس دادند.گفتنی است متاسفانه بنا بر تائید امدادگران اورژانس راننده خودرو جان خود را بر اثر شدت جراحات وارده دراین حادثه از دست داد.آتش نشانان برای جلوگیری از حوادث بعدی با استفاده از لوله های آبدهی اقدام به شستشوی سطح جاده از ضایعات به جامانده از این حادثه کردند و انتقال خودرو به پارکینگ توسط عوامل راهور به مأموریت خود پایان دادند.

نویسنده: مهدی نجفی      تاریخ انتشار :۲۵ فروردین ۱۳۹۳        :بدون دیدگاه

نشت گاز از منبع گاز LPG خودروی سواری حادثه ساز شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ۱۲۵، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی اراک ساعت ۱۴:۰۸ دقیقه روز گذشته با دریافت خبر رخداد این حادثه بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه ۷۰۰ را به محل حادثه در ۳۰ متری فوتبال، ۱۲ متری فوتبال اعزام کرد.
بنابراین گزارش با رسیدن آتش نشانان به محل حادثه مشاهده شد یک دستگاه خودروی سواری پیکان RD بر اثر انفجار مخزن گاز LPG مچاله شده و راننده خودرو که در داخل خودرو بوده خوشبختانه آسیبی ندیده است.
آتش نشانان بی درنگ پس از ایمن سازی محل، شیر مخزن گاز خودرو را بسته و از آتش سوزی احتمالی خودرو جلوگیری نمودند و در پایان با تحویل خودرو به مالک آن به عملیات خود پایان دادند.
این گزارش حاکی است نصب غیر اصولی و  عدم تست دوره ای سیستم گاز این خودرو باعث بروز این حادثه گردیده است.

نویسنده: مهدی نجفی      تاریخ انتشار :۲۳ فروردین ۱۳۹۳        :بدون دیدگاه
5
برخورد شدید کامیون و خودروی مینی بوس در محور اراک – خمین ۲۴ مصدوم بر جای گذاشت.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ۱۲۵، طی تماس مرکز فوریتهای پزشکی با سامانه ۱۲۵ مبنی بر برخورد شدید یک کامیون بنز ۱۹۲۱ با یک دستگاه خودروی مینی بوس ستاد فرماندهی آتش نشانی اراک بلافاصله ساعت ۱۱:۴۵ صبح امروز زنگ ایستگاه ۲۰۰ را به صدا در آورد و آتش نشانان ایستگاه ۲۰۰ را به همراه تیم آتش نشانان و گروه امداد و نجات ۲۰۳ به محل حادثه در محور اراک – خمین، روبروی پادگان مالک اشتر اعزام کرد.

بنابراین گزارش پس از رسیدن آتش نشانان به محل حادثه مشاهده شد یک دستگاه کامیون بنز  ۱۹۲۱به دلیل بی احتیاطی راننده با یک دستگاه خودروی مینی بوس از قسمت بغل خودرو برخورد کرده بود.

این گزارش حاکی است شدت تصادف به حدی بود که قسمت جلو و سمت راننده خودرو مینی بوس مچاله شده بود که تا رسیدن نیروهای عملیاتی ۲۴ مصدوم خودرو توسط افراد عبوری و نیروهای اورژانس بیرون کشیده شده و به مراکز درمانی منتقل شده بودند. آتش نشانان بلافاصله با قطع برق خودرو با رعایت نکات ایمنی اقدام به ایمن سازی محل کرده و از نشت گازوئیل خودروها و آتش سوزی احتمالی آنها جلوگیری نمودند.
گفتنی است؛ آتش نشانان پس از ایمن سازی محل حادثه و تحویل محل و خودروها به عوامل راهور ماموریت خود را پایان دادند.
نویسنده: مهدی نجفی      تاریخ انتشار :۲۳ فروردین ۱۳۹۳        :بدون دیدگاه
1
آتش سوزی انبار دستمال کاغذی با یاری آتش نشانان ۴ ایستگاه مهار و خاموش شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ۱۲۵، در پی تماس تلفنی با سامانه ۱۲۵ مبنی بر مشاهده شعله های آتش از یک انبار دستمال کاغذی در ساعت ۲۲:۲۷ دقیقه روز گذشته ستاد فرماندهی آتش نشانی اراک بی درنگ اقدام به اعزام هم زمان نیروهای ۳ ایستگاه ۳۰۰، ۴۰۰ و ۷۰۰ و نیز تانکر ایستگاه ۵۰۰ به صورت کمکی به آدرس کمربندی شمالی، پشت آرامستان، جاده مودر کرد.
بنابر گزارش خبرنگار ما با رسیدن به محل حادثه ۳ سوله ی بزرگ با کاربری انبار دیده می شد که سوله ی اول خالی، سوله ی دومی که انبار دستمال کاغذی بود آتش گرفته و انبار سوم هم که مملو از مصنوعات چوبی بود و هر لحظه بیم سرایت آتش به آن می رفت.
به علت وزش باد شدید و احتمال سرایت آتش به سایر قسمتهای انبار، آتش نشانان با استفاده از خودروهای سنگین وی‍ژه ی خاموش کردن آتش از چندین جهت عملیات مهار و اطفاء را آغاز کرده و با رشادت و سرعت عمل خود توانستند از سرایت آتش به انبار مصنوعات چوبی جلوگیری کرده و آتش سوزی را مهار و خاموش نمایند.
آتش نشانان در ادامه با عملیات جداسازی دستمال کاغذی های نیمه سوخته و ایمن سازی محل حادثه، به ماموریت خود پایان دادند.
گفتنی است این عملیات نزدیک به ۷ ساعت به طول انجامید که یکی از آتش نشانان نیز در حین عملیات از ناحیه انگشتان دست دچار مصدومیت شد.
نویسنده: مهدی نجفی      تاریخ انتشار :۲۰ فروردین ۱۳۹۳        :بدون دیدگاه
3

دوره بازآموزی نیروهای عملیاتی از تاریخ ۱۳۹۳/۱/۱۹ آغاز شد.

بنابر گزارش روابط عمومی سازمان با عنایت به دستور مدیرعامل سازمان جهت بازآموزی مهارت های مورد نیاز نیروهای عملیاتی، واحد آموزش سازمان اقدام به برگزاری دوره های مختلف در ایستگاه های تابعه سازمان می نماید.

در این راستا از تاریخ نوزدهم فروردین ماه، آموزش با موضوع حفاظت تنفسی در محل ایستگاه ۲۰۰ به صورت تئوری و عملی برگزار گردید.

لازم به ذکر است در پایان دوره، کارشناسان آموزش جهت ارزیابی میزان مهارت و یادگیری آتش نشانان اقدام به برگزاری آزمون تئوری و عملی نمودند. همچنین کلیه سرفصل های آموزشی مورد نیاز از این تاریخ در ایستگاههای تابعه به صورت مداوم انجام خواهد شد.

نویسنده: مهدی نجفی      تاریخ انتشار :۱۹ فروردین ۱۳۹۳        :بدون دیدگاه
6

رعایت نکردن اصول ایمنی هنگام تخریب ساختمان، ریزش آوار را بر روی کارگران در خیابان فتح شیاکوه در پی داشت. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ۱۲۵، در پی تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵، مبنی بر ریزش آوار و محبوس شدن کارگران در زیر آن، ستاد فرماندهی آتش نشانی اراک بلافصله آتش نشانان ایستگاه ۷۰۰، ۳۰۰ و گروه امداد و نجات ۱۰۰ را ساعت ۹:۱۶ صبح امروز به محل حادثه در خیابان فتح شیاکوه، کوچه شهید حکامی اعزام کرد.

بنابر این گزارش در محل حادثه، یک ساختمان دو طبقه در حال تخریب مشاهده می شد که بر اثر بی احتیاطی سقف به همراه تیرآهن های آن به یک باره بر روی دو نفر از کارگران آن فرو ریخته بود.

در این عملیات آتش نشانان به سرعت ایمن سازی را آغاز کرده و مشغول آوار برداری از روی کارگران شدند و پس از دقایقی عملیات، فرد اول را که از ناحیه سر، صورت و پا دچار جراحت شدیدی شده بود از زیر آوار خارج نمودند. فرد دوم نیز که یک مرد میانسال بود بعد از دقایقی دیگر توسط نیروهای عملیاتی بیرن کشیده شده و هر دو را تحویل امدادگران اورژانس حاضر در محل دادند.

نویسنده: مهدی نجفی      تاریخ انتشار :۱۹ فروردین ۱۳۹۳        :بدون دیدگاه
1

درود بر شما

تا بار گذاری سایت می توانید اخبار و اطلاعات ما را از آدرس زیر دنبال کنید.

http://arak125.blogfa.com

نویسنده: admin_root      تاریخ انتشار :۱۹ فروردین ۱۳۹۳        :بدون دیدگاه

Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!